۱۴ اسفند ۱۴۰۲ 0 نظر

یک‌پیش‌بینی جدید درباره قیمت مسکن در سال ۱۴۰۳/ منتظر گرانی مسکن باشیم یا ارزانی؟

خانه‌های یک میلیاردی در کجای تهران هستند؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بررسی داده‌های مرکز آمار ایران نشان می‌دهد قیمت مسکن در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ روند باثبات‌تری نسبت به نیمه اول امسال داشته است؛ از سوی دیگر، تعداد معاملات مسکن نیز روندی صعودی را پشت سر گذاشته است. با این شرایط چه چشم‌اندازی می‌توان برای مسکن در سال ۱۴۰۳ در نظر گرفت؟

تجارت‌نیوز در گزارشی نوشت: بر اساس داده‌های رسمی، بازار مسکن در نیمه دوم امسال ثبات نسبی داشته است. با این حال هنوز گزارشی از قیمت مسکن در بهمن و اسفند منتشر نشده است.

با ورود به پاییز روند قیمت و معاملات مسکن دستخوش تغییر شده است. در مهرماه قیمت مسکن از کانال ۸۰ میلیونی به کانال ۸۲ میلیون تومانی پا گذاشته است. معاملات نیز صعود ۱۳.۴ درصدی داشته و سه هزار و ۴۱۰ فقره ثبت شده است.

قیمت خانه در جنوب تهران امروز ۲۲ بهمن ۱۴۰۲
ادامه مطلب

آبان‌ماه بازار مسکن بار دیگر شاهد کاهش قیمت بوده است. متوسط قیمت به کانال قبلی بازگشته و ۸۰ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان برآورد شده است.

آذرماه متوسط قیمت کاهشی نسبی را تجربه کرده، اما در همان کانال ۸۰ میلیون تومانی مانده است. با این حال روند معاملات همچنان افزایشی بوده و تا نزدیک به چهار هزار فقره هم پیش‌ رفته است.

متوسط قیمت مسکن در دی‌ماه با افزایشی نسبی تا ۸۰ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان رسیده است. معاملات مسکن همچنان افزایشی بوده و تا چهار هزار و ۴۶۵ فقره رسیده است.

به نظر می‌رسد قیمت مسکن در بهمن و اسفند هم در همین محدوده نوسان کرده باشد. افزایش تعداد معاملات و چشم‌انداز بودجه ۱۴۰۳ نشان می‌دهد، احتمالا قیمت مسکن در سال ۱۴۰۳ صعودی باشد.

300میلیون‌تومان برای رهن این خانه‌ها کافی است/ جدول قیمت‌ها
ادامه مطلب

۲۲۳۲۲۵منبع

پیام بگذارید