۱۳ اسفند ۱۴۰۲ 0 نظر

این آپارتمان‌ها را ۲ میلیارد تومان بخرید/ جدول قیمت

قیمت مسکن (1)


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، معدود افرادی که در بازار باقی مانده‌اند، عموما قدرت خرید آپارتمان‌هایی با قیمت بالا را ندارند و به‌دنبال یافتن واحدهایی بین دو تا سه میلیارد تومان هستند. اما با این بودجه در کدام مناطق تهران می‌توان خانه‌ خرید؟

براساس گزارش تجارت نیوز، گزارش مرکز آمار ایران از تحولات بازار مسکن در دی‌ماه ۱۴۰۲ نشان می‌دهد، متوسط قیمت مسکن تهران به ۸۰ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان رسیده است.

قیمت مسکن از ابتدای تابستان امسال تحت تاثیر سیاست‌های انقباضی دولت و کاهش قدرت خرید مردم در برخی مواقع، روندی کاهشی پشت سر گذاشته و در برخی مقاطع دیگر افزایش اندکی را تجربه کرده است.

با این حال، افزایش قیمت تا خردادماه امسال تا آنجا پیش رفته بود که حتی با وجود کاهش نسبی ماه‌های بعد، مردم همچنان توانی برای خرید خانه، به‌ویژه خانه‌های بالاتر از سه میلیارد تومان را ندارند.

هشدار نسبت به اجاره ساعتی خانه‌ها در یک سایت معروف
ادامه مطلب

اما متقاضیان خرید مسکن در تهران، در کدام مناطق می‌توانند خانه‌هایی با قیمت بین دو تا سه میلیارد تومان بخرند؟

آپارتمان‌های بین ۲ تا ۳ میلیارد تومان در تهران

بررسی آگهی‌های آپارتمان در مناطق مختلف تهران نشان می‌دهد، خانه‌هاییبا قیمت دو تا سه میلیارد تومان، غالبا متراژی بین ۴۰ تا ۵۵ متر دارند. همچنین این واحدها بیشتر در محدوده شرق، جنوب غربی و جنوب تهران واقع شده‌اند.

برای مثال، آپارتمانی ۴۴ متری در محدوده آذری حدود دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است؛ ساخت این آپارتمان به سال ۱۳۸۲ بازمی‌گردد.

همچنین مالک آپارتمانی که در سال ۱۳۹۲ ساخته و متراژی ۵۴ متری دارد، واحد خود را دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده است.

بودجه بالاتر از دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان شانس خرید واحدی با متراژ بیشتر را بالا می‌برد. آپارتمانی پنج ساله در محله تهرانسر با قیمت دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، متراژی برابر با ۶۹ متر دارد.

گرانترین خانه‌های تهران چند؟ - خبرآنلاین
ادامه مطلب

همچنین آپارتمانی دیگر با متراژ ۵۹ متر، قیمتی معادل دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان دارد؛ این آپارتمان سال ۱۳۸۶ ساخته شده و در خاوران واقع شده است.منبع

پیام بگذارید