mohammad20000 ۱۹ آذر ۱۴۰۲ 0 نظر

بازار آپارتمانهای نقلی سبز شد/لیست قیمت خانه های ۳۰ متری پایتخت

بازار آپارتمانهای نقلی سبز شد/لیست قیمت خانه های ۳۰ متری پایتخت


بررسی‌ آمار معاملات مسکن بانک مرکزی نشان می‌دهد که در آبان‌ماه، آپارتمانی‌های ۳۰ تا ۴۰ مترمربعی در تهران سهم ۳.۲ درصدی از معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

بنا به داده‌های آماری از معاملات مسکن در مدت مشابه سال گذشته، سهم این خانه‌ها ۳.۵ درصد از کل معاملات بوده است. مشاهدات ما از فایل‌های خرید و فروش آپارتمان‌های با متراژ ۳۰ تا ۴۰ مترمربع نشان‌ می‌دهد، تعداد فایل‌های سبز (پایین‌تر از میانگین قیمت منطقه) نسبت به فایل‌های قرمز(بالاتر از میانگین قیمت منطقه) و مشکی( در محدوده میانگین قیمت منطقه) غلبه کرده اما همچنان مالکانی هستند که اصرار به فروش ملک خود با قیمتی بالاتر از منطقه دارند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد، برای خرید یک واحد با این متراژ، بودجه‌ای بین یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تا ۶ میلیارد تومان باید در نظر داشت که این رقم بسته به موقعیت بنا در ساختمان و منطقه و دارای بودن امکاناتی همچون آسانسور، پارکینگ و انباری متغیر است.

اجاره خانه در شهرک غرب و سعادت آباد چند؟ گیشا و ستارخان چطور؟
ادامه مطلب

در محله سبلان، آپارتمانی با ۳۵ مترمربع زیربنا و ۱۰ سال عمر بنا و بدون آسانسور و پارکینگ و واقع در طبقه ۴ ساختمان، ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و در محله‌ پونک، واحدی با ۴۰ مترمربع زیربنا و ۲ سال عمربنا، به همراه آسانسور، پارکینگ و انباری، ۴ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

در محله نواب، واحدی با ۳۹ مترمربع زیربنا و ۲۵ سال ساخت، دارای پارکینگ و انباری، ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان و در محله نارمک، واحدی با ۴۰ مترمربع زیربنا و ۸ سال عمربنا، ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

۲۲۰منبع

آخرین مطالب
فوری؛ خرید و فروش مسکن متوقف شد/ ترکش دلار ۶۰ هزار تومانی، بازار مسکن را فلج کرد
ادامه مطلب

پیام بگذارید