mohammad20000 ۱۳ آبان ۱۴۰۲ 0 نظر

 اقساط وام مسکن ملی پلکانی می‌شود/ وجود ٢ میلیون مسکن روستایی فرسوده در کشور

عملیات نجات بازار مسکن/ مساحت تهران بزرگ‌تر می‌شود؟

هادی عباسی، معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه در سطح روستاهای کشور ٢ میلیون واحد روستایی فرسوده در سطح کشور وجود دارد، اظهار داشت: کلیات افزایش وام روستایی به سقف ٣۵٠ میلیون تومان اخیرا تصویب شد و با افزایش سقف وام می‌توان روند مقاوم‌سازی، بازسازی و نوسازی مسکن روستایی را افزایش داد و می‌تواند گشایشی در این زمینه ایجاد کند.

وی افزود: با توجه به سهمیه‌ای که در قانون برای سال سوم جهش تولید مسکن در نظر گرفته شده این سهمیه در بخش مسکن روستایی، امسال عملیاتی می‌شود، این وام شامل شهرهای زیر ٢۵ هزار جمعیت هم می‌شود و ساکنان شهرها با این جمعیت می‌توانند نسبت به دریافت تسهیلات ٣۵٠ میلیون تومانی با نرخ ۵ درصد اقدام می‌کنند.

یک پیش‌بینی جدبد از بازار مسکن تا پایان سال / الان زمان خرید خانه است یا صبر کنیم؟
ادامه مطلب

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن گفت: با تصویب شورای عالی مسکن نرخ سود تسهیلات از ٢٣ درصد به ١٨ درصد کاهش پیدا کرد.

وی از پلکانی شدن پرداخت اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: علیرغم کاهش نرخ سود در حال پیگیری برای پلکانی اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن هستیم، بطوریکه اقساط در سالهای اول کمتر و در سالهای پایانی بیشتر خواهد شد.

۲۳۳۲۲۰منبع

آخرین مطالب
بیشترین هزینه هر خانوار ایرانی را بشناسید/کدام استان هزینه مسکن ارزان‌تری دارد؟
ادامه مطلب

پیام بگذارید