mohammad20000 ۲۴ مهر ۱۴۰۲ 0 نظر

اجاره‌ خانه در تهران چند بود؛ چند شد؟

اجاره‌ خانه در تهران چند بود؛ چند شد؟

هم‌اکنون و براساس اطلاعات قیمتی درج شده در فایل‌های موجود بازار اجاره این میزان در منطقه ۵ (در محله‌های معمولی و پرتقاضا مثل بلوار فردوس) برای آپارتمان‌های کم‌سن به مترمربعی حدود ۲۹۰‌هزار تومان رسیده است. در منطقه ۹ برای موارد مشابه به ۲۶۰‌هزار تومان و در منطقه ۲۲ به حول وحوش ۲۷۰‌هزار تومان رسیده است. این اعداد نشان‌دهنده کم شدن محسوس فاصله اجاره‌بها بین این مناطق هستند.

هم‌اکنون متوسط اجاره‌بهای ماهانه هرمترمربع مسکن معمولی استیجاری در منطقه ۱۲ شهر تهران(منطقه مرکزی پایتخت که می‌توان از آن به عنوان تهران‌قدیم نیز یاد کرد) به ۲۵۰ تا ۲۶۰‌هزار تومان رسیده است.

بساط آگهی های فیک از بازار مسکن و اجاره جمع می شود/ ۴ برنامه وزارت راه برای کنترل بازار مسکن

این کاهش فاصله منطقه‌ای اجاره‌بها در شرایطی رخ داده است که امسال بازار اجاره پایتخت، تورم کمتری نسبت به بازار اجاره دو سال قبل تجربه می‌کند.

پیش‌بینی یک اقتصاددانان درباره بازار مسکن، طلا و ارز تا یک‌سال آینده/ حکم تازه بانک مرکزی برای حبس یک‌ساله پول مردم
ادامه مطلب

بررسی‌ها نشان می‌دهد در حالی که دو سال گذشته به طور متوسط در هر سال اجاره‌بها در تهران حول و حوش بیش از ۴۰‌درصد رشد کرد و در برخی از ماه‌ها حتی از ۵۰‌درصد نیز فراتر رفت اما امسال تورم تابستانی اجاره مسکن نسبت به تابستان پارسال حول و حوش ۳۰‌درصد بوده است.

این موضوع تحت‌تاثیر کاهش قیمت مسکن به دنبال آرامش تابستانی بازارهای موازی و همچنین سرریز شدن ظرف رشد قیمت در بازار اجاره به دلیل ناتوانی مالی مستاجرها برای ثبت مجدد قله‌های تورمی در این بازار، رقم خورده است.

۲۳۳۲۲۰منبع

آخرین مطالب
یک پیش‌بینی جدبد از بازار مسکن تا پایان سال / الان زمان خرید خانه است یا صبر کنیم؟
ادامه مطلب

پیام بگذارید