۲۸ خرداد ۱۴۰۳ 0 نظر

کف رهن مسکن در تهران چند است؟ +جدول قیمتی

مسکن


به گزارش خبرآنلاین،آنطور که واسطه‌های ملکی می‌گویند:هم‌اکنون وضعیت بازار رهن و اجاره به این شکل است که اغلب موجران بر حسب نیاز مالی خود نرخ تعیین می‌کنند و قیمت‌ها کارشناسی شده نیست، نرخ‌های موجران دلبخواهی و بدون رعایت سقف افزایش اجاره خانه است و مستاجران تلاش می‌کنند با موجر به توافق و در نهایت به تمدید قرارداد برسند تا دربرخی هزینه‌ها مانند کمیسیون بنگاه و جابه‌جایی صرفه‌جویی کنند.

اقتصادآنلاین در خبری نوشت:بررسی فایل‌های رهن و اجاره مسکن پایتخت در پلتفرم‌های آنلاین نشان می‌دهد که برای رهن کامل یک واحد میکروآپارتمان با ۳۰ تا ۳۵ مترمربع زیربنا در تهران، دست‌کم باید ۲۰۰ میلیون تومان بودجه داشت.

البته گفتنی است اغلب این واحدها تمام امکانات نیستند و یا از قدمتی بالای ۱۰ سال برخوردارند؛ برخی از آنها زیرهم‌کف قرار دارند و برخی از آنها مبله هستند.

یک پیش‌بینی مهم از قیمت مسکن در سال آینده/ منتظر یک شوک باشید
ادامه مطلب

در میان آگهی‌ها، در محله جلیلی واقع در منطقه ۱۲، سه واحد ۳۵ متری در خانه ۵۸ متری آگهی شده است و در آن قید شده که قابل سکونت سه خانواده با سه انباری است؛ برای رهن کامل این سه واحد، ۸۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.

در محله نیاوران، برای رهن کامل واحدی با ۳۰ مترمربع زیربنا و ۱۷ سال ساخت و بدون آسانسور، پارکینگ و انباری و بدون اتاق؛ ۶۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.

۲۱۷منبع

آخرین مطالب
حق کمیسیون معاملات مسکن اعلام شد/ بیشتر از این مبلغ نپردازید
ادامه مطلب

پیام بگذارید