۱۷ بهمن ۱۴۰۲ 0 نظر

مشاوران املاک به سامانه خودنویس کوچ می‌کنند

مشاوران املاک به سامانه خودنویس کوچ می‌کنند

به گزارش خبرآنلاین، در پی رایگان شدن دریافت کد رهگیری قرارداد اجاره برای مالکان و مستاجران، امروز وزارت راه و شهرسازی با ارسال پیامکی به مشاوران املاک استان تهران از آنها خواسته تا پس از طی یک فرآیند آموزشی در تنظیم قراردادهای اجاره سامانه «خودنویس» را جایگزین سامانه ایران املاک کنند. تهران پنجمین استانی است که به این سامانه متصل می‌شود. پیش از این مشاوران املاک استان‌های یزد، کرمانشاه، کرمان و سیستان و بلوچستان به سامانه خودنویس متصل شده بودند.

در این پیامک آمده است: «با توجه به خاموش شدن بخش اجارۀ سامانه فعلی ایران املاک، از روز شنبه (۲۱ بهمن ۱۴۰۲) در استان شما و جایگزینی سامانه خودنویس (سامانه ثبت قراردادهای معاملات املاک و مستغلات کشور) بدین منظور جلسه آموزشی سامانه خودنویس (ویژه مشاورین املاک)، چهارشنبه (۱۸ بهمن) ساعت ۱۳ از طریق لینک برگزار خواهد شد».

قسط ۳۷ میلیونی وام مسکن چه سنخیتی با حقوق کارگر دارد؟/ در بازار مسکن نه فروشنده هست و نه خریدار
ادامه مطلب

به گزارش ایسنا،از خرداد امسال امکان دریافت کد رهگیری رایگان برای مالکان و مستاجران در سامانه املاک و مستغلات فراهم شد که البته با واکنش برخی مشاوران املاک مواجه شد. در ادامه از دی‌ماه سامانه خودنویس به نشانی khodnevis.mrud.ir با هدف ثبت قرارداد رایگان اجاره راه‌اندازی و جایگزین سامانه قبلی شد. اخیرا هادی عباسی ـ معاون وزیر راه و شهرسازی به ایسنا اعلام کرده بود که قصد داریم در آینده دسترسی مشاوران املاک به قراردادهای اجاره رایگان را نیز فراهم کنیم.

ایجاد امکان دسترسی تمامی مالکان و مستاجران به قرارداد اجاره، انتقاد برخی مشاوران املاک را در پی داشته که معتقدند این اقدام شرایط شغلی آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد و منجر به تضعیف صنف مشاوران املاک می‌شود.

۲۲۰

با کمتر از ۳۰۰ میلیون تومان می‌توان در کدام منطقه تهران خانه رهن کرد؟ / جدول
ادامه مطلبمنبع

پیام بگذارید