mohammad20000 ۱ دی ۱۴۰۲ 0 نظر

خبر مهم وزیر راه برای بازار مسکن و اجاره/ بذرپاش: این‌گونه منتظر تغییر قیمت‌ها باشید

یک نسخه برای مهار رشد سرسام‌آور قیمت مسکن

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهرداد بذرپاش با یادآوری آغاز ساخت ۱۷۷ هزار واحد در بافت‌های فرسوده از ابتدای دولت سیزدهم، اظهار کرد:‌از این تعداد ۵۴ هزار واحد به بهره‌برداری رسیده است.

وی با اشاره به تسهیل‌گری دولت برای تامین مسکن مردم، افزود:‌ در این راستا دولت تلاش کرده با تامین زمین و سیاست‌گذاری در پرداخت تسهیلات، شرایط را برای خانه دار کردن مردم تسهیل کند. همچنین در تلاشیم تا نرخ سود بازپرداخت تسهیلات مسکن (نهضت ملی مسکن) را که از ۲۳ به ۱۸ درصد رسانده‌ایم باز هم کاهش بدهیم.

وی یادآور شد:‌ تامین مصالح استاندارد با قیمت به‌صرفه از دیگر مواردی است که در دست پیگیری است.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که حذف رانت و سوداگری در اولویت قرار دارد، تصریح کرد:‌با توجه به اینکه امسال سال رشد تولید و مهار تورم است تمامی امکانات باید در خدمت تحقق این مهم باشند.

تصویر ۳ آگهی جالب از بازار مسکن تهران ۸۰ سال پیش!
ادامه مطلب

بذرپاش با اشاره به رشد ۳.۱ درصدی ارزش افزوده بخش ساختمان و مسکن در نیمه نخست امسال، بیان کرد:‌ این در حالی است که در سال‌های ۹۸ و ۹۹ رشد بخش مسکن و ساختمان به ترتیب منفی ۱۳ و ۱۵ درصد ثبت شده بود.

وی با بیان این‌که تمامی تلاش‌ها برای مهار تورم در بخش مسکن است درباره بازار اجاره مسکن نیز گفت: منتظریم تا قانون سازماندهی بازار اجاره و مسکن هرچه سریع‌تر در مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان، تعیین‌ تکلیف شود تا بتوانیم سقفی برای اجاره‌بها تعیین کنیم. هم‌اکنون برای بسیاری از بازارها قیمت‌گذاری انجام می‌شود که در تلاشیم در بخش مسکن و اجاره‌بها نیز این اتفاق بیفتد.

وی از تداوم نظارت بر عملکرد بنگاه‌های مشاور املاک و پلتفرم‌های خرید و فروش و اجاره مسکن خبر داد و اظهار کرد:‌ تمامی بخش‌ها از جمله شهرداری‌ها، نظام مهندسی ساختمان و سایر نهادها و دستگاه کمک کنند تا شاهد رونق تولید در بخش مسکن باشیم.

جزئیات جدید از ممنوعیت خرید و فروش امتیاز مسکن ملی؛ از حبس ۴۵ روزه تا جزای نقدی برای آگهی دهندگان+ تصویر
ادامه مطلب

۲۲۳۲۲۵منبع

پیام بگذارید